NUTRIHAND PRO

Kolejna zagraniczna propozycja oprogramowania dla dietetyków i specjalistów ds. żywienia to NUTRIHAND PRO. Anglojęzyczne narzędzie do tworzenia jadłospisów nie robi już na polskich dietetykach wrażenia. Aktualnie mamy do czynienie ze zdecydowanie lepszym oprogramowaniem w języku polskim. Warto jednak przyjrzeć się NUTRIHAND PRO, aby poznać jego możliwości z czystej ciekawości.


ZALETY PROGRAMU NUTRIHAND PRO

To bardzo prosta platforma, która nie wymaga od nas pobierania plików na dysk komputera. Mamy możliwość zalogowania się po uprzedniej rejestracji. W zależności od wykupionego pakietu mamy inne funkcje. To jedno z tych narzędzi, które jeszcze kilka lat temu cieszyło specjalistów, że mają dostęp do danych pacjentów w każdym miejscu. Po zalogowaniu istnieje opcja stworzenia tu swojego profilu, łącznie z zaznaczeniem specjalizacji. Ciekawostką jest to, że zagraniczny rynek wyróżnia zdecydowanie więcej dziedzin, w których niezbędny jest dietetyk, co świadczy o docenieniu tego zawodu za granicą. Mamy tu dietetyków do spraw leczenia otyłości u dzieci, wzmacniania odporności chorych na AIDS/HIV, prowadzenia osób z nowotworami czy dietetyków związanych z gerontologią, czyli nauką o procesach starzenia się. O ile nie przekłada się to na nasz rynek, tak może być dla nas interesującą ciekawostką i inspiracją. W NUTRIHAND PRO mamy oczywiście również możliwość wprowadzenia danych pacjenta, jego parametrów antropometrycznych, danych medycznych, aktywności itp. Jednym słowem wszelkich niezbędnych dla nas informacji, które mają ułatwić nam stworzenie zbilansowanej i dostosowanej do potrzeb klienta diety. Komponowania jadłospisów odbywa się z użyciem gotowej bazy potraw i produktów, a także bazy stworzonej na nasze potrzeby przez nas samych. Twórcy zadbali o wbudowanie szablonów obejmujących 9 różnych kaloryczności, 9 diet specjalistycznych, a także 6 rodzajów kuchni. Nie mamy jednak możliwości sprawdzenia, jak przekładają się one na naszą wiedzę o zbilansowanym żywieniu. Na stronie widnieje informacja, że baza i szablony są stale aktualizowane, co dobrze świadczy o producentach. Zagraniczne programy mają wbudowane również kreator etykiet, które niezbędne są podczas współpracy z punktami gastronomicznymi, a także jednostkami specjalizującymi się w żywieniu zbiorowym. Pozwalają one na wyszczególnienie ewentualnych alergenów czy składników, które według prawa danego kraju powinny być oznaczone np. w karcie menu.

WADY PROGRAMU NUTRIHAND PRO

Grafika programu nie zachęca do stosowania NUTRIHAND PRO. Może być przytłaczająca i nudna w dłuższej perspektywie. Ponadto panel w języku angielskim też nie wszystkim będzie odpowiadał. Znajomość języka jest tu istotna, aby móc w pełni wykorzystać potencjał programu. Brakuje tu wielu niezbędnych funkcji jak kalendarz, opcja komentowania, komunikacji z klientem, integracji panelu dietetyka i pacjenta, a także wielu ciekawych wtyczek, które usprawniają pracę specjalisty i zachęcają klienta do dalszej współpracy. Nie mamy także możliwości budowania własnego wizerunku. Nie istnieje tu opcja wklejania LOGO firmy na jadłospis czy materiały przekazywane klientom. To wszystko sprawia, że NUTRIHAND PRO staje się mocno nieaktualny. Nowoczesne oprogramowania przyzwyczaiły nas do wielu dogodności, bez których profesjonalny dietetyk nie wyobraża sobie funkcjonowania swojej poradni. Forma płatności może także sprawiać problem. Mimo, że cena nie jest zbyt wysoka, to jednak jest w zagranicznej walucie, gdzie nie każdy ma możliwość przewalutowania pieniędzy. Jak już niejednokrotnie zostało podkreślone, polski rynek posiada zdecydowanie lepsze oprogramowanie na rynku w dzisiejszych czasach niż NUTRIHAND PRO. Jest ono w równie dobrej cenie i posiada zdecydowanie więcej funkcji. Cenimy je za ciekawą grafikę, wiele dodatkowych wtyczek umilających pracę dietetykom i przede wszystkim opcje usprawniające czas działania. Warto zapoznać się z polskimi propozycjami programów dla dietetyków.