TIQ DIET

TIQ DIET


W dzisiejszych czasach żaden zawodowy dietetyk nie wyobraża sobie liczenia energii i wartości przy pomocy tabeli i kalkulatora. Było to żmudne, ale i zajmowało wiele czasu. Pierwsze programy na rynku przypominające bazy danych były przerażająco drogie, ale w dużej mierze ułatwiały pracę dietetyków. Jednak „apetyt rośnie w miarę jedzenia” i szybko stały się one niewystarczające. Naprzeciw oczekiwaniom wychodzą twórcy dzisiejszych programów dietetycznych. Jednymi z nich są autorzy TIQ DIET. Nowoczesnego oprogramowania wspierającego żywieniowców w ich pracy.OPIS PROGRAMU TIQ DIET

Jak wiele innych oprogramowań TIQ DIET umożliwia wypróbowanie wersji testowej. Jest to platforma, dlatego nie pobieramy żadnych plików na nasz komputer. Rejestrując się, uzyskujemy dostęp do możliwości, jakie dają nam twórcy oprogramowania. W panelu uzupełniamy nasz profil, a także mamy możliwość wprowadzenia danych swoich pacjentów. Tam również wpisujemy wszelkie parametry, monitorujemy postępy, a także mamy możliwość wysyłania plików naszym klientom. Interesującą opcją jest aplikacja na telefon dla naszych pacjentów. Zawiera ona jadłospis, codzienne zalecenia, przypomnienia o stosowaniu ewentualnej suplementacji, a także treningu czy nawet wizycie u lekarza. Wystarczy, że nasz pacjent aktywuje link, który wysyłamy mu przez swój panel. W dobie technologii na pewno ułatwia to komunikację. Skraca to także niezbędny czas pracy do minimum, a „czas, to pieniądz”.

ZALETY PROGRAMU TIQ DIET

Bez wątpienia zaletą twórców jest to, że stworzyli oni narzędzie na miarę XXI wieku. Wykorzystują wiele możliwości komunikacji, co na pewno ułatwia współpracę. Plusem jest także szeroka baza produktów z bazy USDA, w ilości 9000. Twórcy zapewniają, że cyklicznie ją uzupełniają. Spersonalizowane przypomnienia pomagają także utrzymać systematyczność klientowi, a także gwarantują lepsze efekty współpracy, co przekłada się na zadowolenie obu stron. No i ostatnią niezbędną funkcją, którą należy docenić jest „lista zakupów”. Wiele osób ma z tym problem. W tym przypadku nasi pacjenci dostają gotowy spis produktów, co daje gwarancję, że jeżeli zrealizują zalecenia, to na pewno w domu nie okaże się, że brakuje czegoś potrzebnego do przygotowania posiłku. Dla dietetyka plusem jest także to, że w każdym miejscu może zalogować się do swojego profilu i być w stałym kontakcie ze swoim klientem. Dietetyka on – line, to nowy sposób działania przez współczesnych specjalistów, dlatego ważne, by żadne urządzenie czy miejsce nie ograniczało ich możliwości.

WADY PROGRAMU TIQ DIET

Na pewno wadą będzie cena. Lubimy inwestować, ale w momencie, gdy mamy gwarancję zwrotu. W tym wypadku na sam start musimy zapłacić 97 zł + 22% VAT za pierwszy miesiąc dostępu. Nie jest to satysfakcjonująca cena, dla osoby, która dopiero otwiera gabinet i zaczyna pozyskiwać klientów. Brakuje również możliwości spersonalizowania jadłospisu. Chodzi o możliwość umieszczenia naszych danych na wersji dla klienta. Nasza praca bardziej jest TIQ DIET niż naszej firmy. W dzisiejszych czasach wszelka reklama, to możliwość dotarcia do szerszego grona klientów, dlatego warto by było oznaczyć naszą pracę. Podsumowując, TIQ DIET wysoko postawiło poprzeczkę innym twórcom oprogramowania dla dietetyków. Są na pewno inspiracją dla pozostałych firm. Mają jednak kilka niewielkich niedociągnięć, które warto by było usunąć, a na pewno mają szansę długo utrzymać się jeszcze na pierwszych miejscach rankingów. Na pewno „apetyt rośnie w miarę jedzenia”, dlatego wymagający klienci będą mieć wiele oczekiwań i pomysłów. Twórcy jednak zapewniają, że są otwarci na wszelkie uwagi.