EDIET.PRO

EDIET.PRO


Dietetycy rozpoczynając swoją karierę, wiele czasu poświęcają na dopasowanie narzędzi, które będą ułatwiać im pracę. Analizator masy ciała, różne wagi, a także oprogramowanie, to istotne elementy funkcjonowania poradni. Poznając rynek, wiele sprzętów czy oprogramowań zachwyca, inne wzbudzają niechęć, a jeszcze inne wątpliwości i mieszane uczucia. Jednym z takich programów jest EDIET.PRO. Mimo, iż dobrze radzi sobie w rankingach oprogramowań dla dietetyków, zajmując jedne z pierwszych miejsc, tak tuż po jego włączeniu ma się wrażenie, że nie do końca został przemyślany.ZALETY EDIET.PRO

Tuż po zalogowaniu na stronę mamy możliwość przetestowania programu poprzez wprowadzenie sobie w system jednego pacjenta. To niewiele, ale dobrze, że twórcy pomyśleli chociaż o takiej możliwości. Nikt nie chce przecież kupować „kota w worku”. Wraz z danymi naszego klienta wprowadzamy jego pomiary antropometryczne i inne istotne dane, pomagające nam kontrolować postępy. W celu ułatwienia nam pracy, program sam tworzy niezbędne wykresy. EDIET.PRO daje nam także możliwość przeprowadzenia ankiety z pacjentem, a następnie wygenerowania diety na jej podstawie. Możemy opierać się o dostępną bazę przepisów i produktów. Twórcy zapewniają na swojej stronie internetowej, że program zawiera 6000 produktów i 1000 potraw. To średnia baza w porównaniu do innych dostępnych programów. Aczkolwiek wcale nie mała! W wersji demo nie do końca jesteśmy w stanie wypróbować sposób generowania planu diety. Chcąc to zrobić, spotykamy się z informacjami o sposobach płatności, które nie do końca są jasne. Nie za bardzo mamy więc możliwość przetestowania istotnych dla nas funkcji. Możemy wypróbować tę opcję po przejściu do zakładki w lewym rogu ekranu „dieta pacjenta”. Nie skorzystamy jednak z bazy danych. Informacje o produktach i ich kaloryczności musimy wprowadzać sami. Widzimy jednak, że istnieje tu możliwość stworzenia szczegółowego planu żywienia wraz z zaznaczeniem opcji treningów, ewentualnych zdarzeń czy komentarzy. Na pewno pomaga to bardzo w dopasowaniu diety do stylu życia i grafiku pacjenta. Unikamy posiłków o porach, w których nasz klient jest na spotkaniu, konferencji czy u lekarza. Za to twórcom należy się wielki plus. Program posiada również docenioną już przez wielu użytkowników opcję listy zakupów, którą pacjent może wydrukować i mieć przy sobie. Gwarantuje mu to lepszą organizację, a dietetykowi większą kontrolę nad realizowaniem przez podopiecznego zaleceń. Bardzo interesującą funkcją jest także „inteligentna lodówka”. Po wpisaniu maksymalnie 5 produktów, które posiadamy, komputer znajduje nam przepisy, w których możemy wykorzystać nasze artykuły. To istotne narzędzie w przypadku oszczędnych klientów. Dietetykowi daje również możliwość stworzenia taniej i praktycznej diety, co świadczy o przemyślanym działaniu i profesjonalizmie.

WADY EDIET.PRO

I to jest ten moment, w którym należy wskazać wszystkie swoje wątpliwości. Przede wszystkim użytkownicy skarżą się na niejasne sposoby płatności. Trzeba dokładnie przeczytać ofertę, aby zrozumieć, „co autor miał na myśli”. Jest to program licencjonowany, co oznacza, że aby mieć dostęp do możliwości, należy wnieść konkretną opłatę. Wczytując się, można wywnioskować, że istnieje możliwość negocjacji i stworzenia indywidualnych ofert dostosowywanych do potrzeb naszej poradni. To taki mały plusik, w tym dużym minusie. Cena, jaką proponują autorzy za użytkowanie programu przez dwa lata może w perspektywie rozłożenia na ilość miesięcy nie jest wielka. Nie zapominajmy jednak, że w momencie, gdy rozpoczynamy działalność chcemy ponosić jak najniższe koszty. Wyposażenie poradni, to już sam w sobie niemały koszt, dlatego niekoniecznie chcemy program, który będzie nam służył od razu dwa lata. Szczególnie, że oprogramowania rozwijają się dynamicznie, wprowadzając coraz to nowsze ulepszenia, a więc za dwa lata nasz EDIET.PRO będzie po prostu mocno nieaktualny. Szczególnie, że już na starcie zauważone zostało, że brakuje w bazie podstawowych artykułów jak np. olej lniany. Oznacza, to, że autorzy wcale nie przywiązują dużej wagi do jakości swojego produktu. Podsumowując, nie jest to najgorsze z oferowanych oprogramowań. W tym wypadku odnosi się wrażenie, że twórcy dobrze zaczęli, mieli pomysł, ale niestety stanęli w miejscu, chcąc za swoje usługi ceny przekraczające możliwości finansowe niejednego dietetyka, co świadczy o niedopasowaniu produktu do odbiorcy.