KCALMAR.PRO

KCALMAR.PROOprogramowanie dietetyczne Kcalmar.pro to innowacyjna rozwiązanie dla dietetyków tworzących jadłospisy dla swoich pacjentów. Rozbudowany interfejs, wiele funkcjonalności i interesująca grafika, znacznie odbiega od popularnych programów dietetycznych. To sprawiło, że aplikacja webowa szybko zaczęła zdobywać zwolenników. Co poza tym oferuje nam Kcalmar.pro? Czy warto pochylić się nad tym oprogramowaniem, by poznać jego zalety, a przede wszystkim skrócić dwukrotnie czas swojej pracy?ZALETY PROGRAMU KCALMAR.PRO

Marka Kcalmar swój pierwszy produkt skierowała do pacjenta. Darmowa aplikacja mobilna Kcalmar- Dieta i Przepisy, w której możemy wybrać dietę z 12 udostępnionych programów odżywiania sprawiła, że produkt zyskał wiele przychylnych użytkowników. Z drugiej strony, twórcy zadbali również o dietetyków. Oprogramowanie dedykowane żywieniowym specjalistom jest do nabycia na stronie internetowej dystrybutora. Dostępna 14 dniowa darmowa wersja testowa, daje wgląd w wybrane funkcjonalności programu Kcalmar.pro. Zarówno dietetyk jak i podopieczny mogą założyć swój prywatny profil, dzięki którym można wymieniać wskazówki dotyczące diety, udostępniać pliki oraz monitorować postępy kuracji. Nigdy wcześniej współpraca nie była tak prosta, efektowna i przede wszystkim przyjemna! Zabawa zaczyna się od wywiadu żywieniowego. I tutaj producent udowadnia nowoczesność produktu na miarę XXI wieku, ponieważ ankieta dostępna w formie elektronicznej, znajduje się zarówno na koncie pacjenta jak i dietetyka. Po raz kolejny Kcalmar.pro usprawnia czas pracy i nie zniechęca naszego klienta starymi i żmudnymi rozwiązaniami.

Nietuzinkowe propozycje dań udowodnią naszym pacjentom, że dieta wcale nie musi być nudna i monotonna. Profesjonalny zespół dietetyków Kcalmar.pro zaskakuje swoim menu każdego dnia. Program posiada ogromną bazę aktualnych produktów bezglutenowych, bezlaktozowych, wegańskich czy superfoods, dzięki którym można wzbogacić bazę posiłków o własne pomysły i zapisywać swoje propozycje. Brakuje Ci składników do potrawy? Otwarty na uwagi zespół Kcalmar.pro sprawnie uzupełnia bazę składników i potraw, a brakujące produkty zawsze można zgłosić do twórców z prośbą o dodanie. Zaletą programu jest również to, że pacjent nie musi dostawać od dietetyka suchego stosu kartek na którym ma rozpisany jadłospis i wskazówki, ponieważ marka Kcalmar.pro jako pierwsza w Polsce udostępnia dietetykom możliwość wysyłania jadłospisów dla pacjentów na telefon poprzez wspomnianą wyżej aplikację mobilną Kcalmar - dieta i przepisy. Tam do planu żywieniowego dołączone są przepisy, wartości odżywcze, skategoryzowana lista zakupów i ewentualne komentarze od dietetyka. 

Kcalmar.pro zaproponował 3 wersje dostępów do platformy w zależności od potrzeb dietetyka. Pakiet STUDENT, to opcja dla specjalistów, niepotrzebujących zaawansowanych funkcjonalności. Tutaj jest możliwość wprowadzenia w program nieograniczoną ilość pacjentów. Mamy dostęp do bogatej bazy produktów i posiłków oraz 4 gotowych jadłospisów do wykorzystania przez użytkownika, przygotowanych przez dietetyków marki Kcalmar. Kolejna opcja MASTER to: dodatkowo możliwość dostępu do już 8 gotowych jadłospisów, szczegółowych wartości odżywczych, możliwość przesłania pacjentowi jadłospisu na telefon przez aplikację mobilną Kcalmar - dieta i przepisy. Ponadto producent w tym pakiecie daje opcję nabycia szablonów graficznych jadłospisów oraz umieszczenie własnego logotypu. Na koniec wersja nieograniczona, czyli PREMIUM, w której uzyskujemy dostęp do wymienionych funkcji pakietu MASTER z dodatkiem innych funkcjonalności: powiększony dostęp do gotowych jadłospisów czyli aż do 12. Twórcy chcą wprowadzić możliwość promocji dietetyków poprzez dostęp do publicznego profilu i możliwość pozyskiwania w ten sposób pacjentów. Poza tym pakiet MASTER w przyszłości ma dać możliwość tworzenia i sprzedaży autorskich diet poprzez platformę. Ta opcja umożliwia również zintegrowanie konta z analizatorem składu ciała.

WADY PROGRAMU KCALMAR.PRO

Wadą programu było to że dietetycy nie mogli obsługiwać pacjentów bez podania ich adresu email. Jednak twórcy dostosowując produkt pod oczekiwania dietetyków, wprowadzili zmianę, dzięki której ominięcie pola z adresem email, nie stanowi przeszkody w utworzeniu konta dla pacjenta.
Następnym minusem jest brak możliwości dodawania składników przez użytkowników. Wymaga to zgłoszenia go i oczekiwania na jego dodanie przez dietetyków firmy. Można jednak dopatrywać się w tym plusów - nie trzeba tracić czasu na szukanie informacji o składnikach, a są one wprowadzane dość sprawnie. Ponadto twórcy chcą wprowadzić możliwość własnego dodawania składników na osobiste konto, bez czekania na reakcję ze strony marki.
Dla niektórych wadą jest potrzeba dostępu do Internetu podczas korzystania z oprogramowania Kcalmar.pro. Jednak w dzisiejszych czasach raczej nie stanowi to wielkiego problemu.

Kolejną wadą są zbyt obszerne wydruki pdf, które dla tradycjonalistów drukujących jadłospisy swoim  pacjentom, będą problematyczne ze względu na ilość zużywanego papieru, zajmującego sporo miejsca. Rozwiązaniem są tu dostępne różne szablony graficzne jadłospisów które są inaczej rozplanowane przestrzennie, a dodatkowo dietetycy maja możliwość wysyłania planów żywieniowych do swoich pacjentów poprzez aplikację mobilną niwelując w ten sposób problem długich wydruków.
Kcalmar.pro nie bez powodu zyskuje tak wiele przychylnych recenzji. Zintegrowali wszystkie nowoczesne narzędzia do pracy z klientem w całość, wprowadzając pracę dietetyków na wyższy szczebel na miarę XXI wieku.