PROGRAM KOMPUTEROWY DIETETYK 3.0

Komputerowy dietetyk 3.0, to oprogramowanie przeznaczone do komponowania jadłospisów, a także kontrolowania postępów odchudzania czy aktywności fizycznej. Jest to narzędzie przeznaczone nie tylko dla osób odchudzających się, ale również diabetyków, sportowców czy osób stosujących jakiekolwiek diety specjalistyczne. Wersja 3.0 została wzbogacona o bazy danych przeznaczonych stricte dla osób z problemami prawidłowego poziomu cukru we krwi.


ZALETY PROGRAMU KOMPUTEROWY DIETETYK 3.0

Twórcy zapewniają, że program jest intuicyjny i łatwy w obsłudze, przez co znajdzie uznanie osób w każdym wieku. Zawiera on 2200 artykułów spożywczych we wbudowanej bazie, co stanowi średnią jej wielkość w porównaniu do baz dostępnych w innych programach na rynku. Istnieje jednak możliwość dopisania nowych artykułów, a także uaktualnienia informacji. Baza posiada filtry, które pozwalają sortować informacje według wszystkich możliwych wielkości. Kontrolowane wielkości to: kalorie, makroskładniki, wymienniki węglowodanowe, wymienniki białkowo – tłuszczowe, poziom glukozy we krwi, przyjęte dawki insuliny czy aktywność fizyczna. To duża pomoc w prowadzeniu diabetyków, w leczeniu których dietoterapia, to istotny aspekt. Ale to nie wszystkie opcje. Jesteśmy w stanie rejestrować dobór dawek insuliny, a także rożne typy insuliny i sposoby jego podania. Całą naszą pracę da się wydrukować. W formie papierowej możemy mieć także dzienne, szybkie zestawienia, które dołączymy do karty pacjenta tuż przed obchodem. Tworząc jadłospis, jesteśmy w stanie wprowadzać do 15 posiłków dziennie. Osobno możemy stworzyć katalog ulubionych posiłków, dzięki czemu usprawni nam to naszą pracę. Wraz z jadłospisem mamy możliwość monitorowania aktywności fizycznej. Umożliwia nam to baza 140 zdefiniowanych ćwiczeń i dyscyplin. Tutaj także istnieje opcja dodawania nowych aktywności oraz wprowadzanie dowolnej ilości wpisów. Na koniec program podsumowuje wykresy kontrolowanych wielkości, a także okresowo tworzy sprawozdania i raporty. Program posiada funkcję kalendarza dietetyka. Umożliwia spersonalizowanie ustawień, dzięki czemu praca stanie się przyjemniejsza. Mamy możliwość wprowadzenia dowolnej ilości użytkowników i archiwizowania danych. Całość posiada wbudowany system pomocy i jest w języku polskim. O dziwo zaletą jest także cena. Twórcy za oprogramowanie życzą sobie niespełna 40 zł. To kwota idealna dla osób zaczynających swoją przygodę z prowadzeniem własnej działalności.

WADY PROGRAMU DIETETYK KOMPUTEROWY 3.0

Tego typu oprogramowanie prędzej znajdzie uznanie osób pracujących w szpitalu niż prowadzących nowoczesną poradnię dietetyczną. Jest to prosta baza danych, mająca nieco biurowy charakter. Na pewno wprowadzone w wersji 3.0 opcje są niezbędne w leczeniu diabetyków. Średnia baza danych także nie jest tu zachęcająca. O ile program nie jest dobrym narzędziem do pracy w prywatnej poradni dietetycznej, tak idealnie sprawdzi się w zakresie żywienia zbiorowego. Na pewno brakuje tutaj dodatkowych funkcji jak organizer czy możliwość kontaktu z klientem, ale nie są one niezbędne w przypadku leczenia osób hospitalizowanych, z którymi jesteśmy w stałym, osobistym kontakcie. Opcji tych na pewno brakować będzie podczas prowadzenia osób odchudzających się czy sportowców, z którymi oczekiwalibyśmy nawiązania relacji. Jest to coraz częściej podkreślany aspekt w budowaniu wizerunku swojej firmy i sieci klientów.
Podsumowując, DIETETYK KOMPUTEROWY 3.0 może nie jest idealnym rozwiązaniem dla osób budujących swoją firmę. Idealnie sprawdzi się jednak w przypadku żywienia zbiorowego. Posiada niezbędne funkcje do prowadzenia osób chorych w szpitalu. I wydaje się, że właśnie w tym celu został stworzony. Początkujący dietetyk z ograniczony budżetem nie pogardzi jednak tanim oprogramowaniem, które pozwoli mu zacząć zarabiać.