E - DIETITIAN

E - DIETITIAN


E- DIETITIAN, to zagraniczny program do układania jadłospisów. Samodzielna aplikacja, stworzona przy współpracy z psychologami, miała na celu uczynić ją miłą i przyjemną w użytkowaniu. Tak bynajmniej twierdzą twórcy. Można jednak im uwierzyć, ponieważ program faktycznie dostosowany został do potrzeb nowoczesnych dietetyków i specjalistów ds. żywienia. Zawiera wiele niezbędnych funkcji, które powinny stanowić inspirację dla polskich programistów. Nie jest to aplikacja stworzona na istniejących bazach danych typu excel. E – DIETITIAN to odrębne narzędzie pełne wielu zalet.


ZALETY PROGRAMU E – DIETITIAN

Tuż po zalogowaniu się do programu tradycyjnie mamy możliwość wprowadzenia danych pacjenta, wyników badań, pomiarów antropometrycznych czy danych dotyczących pomiarów tkanki tłuszczowej. Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach, to podstawowe opcje, które powinno zawierać każde oprogramowanie przeznaczone do pracy z pacjentem. Narzędzie umożliwia nam ponadto wprowadzenie indywidualnego planu odżywiania, co również jest elementem wielu dostępnych już programów. Tu jednak pojawia się także funkcja komentowania czy ustawiania statusów VIP klientów. Pozwala nam to lepiej „opisać” naszego pacjenta, nanieść na jego profil oczekiwania, a także niezbędne informacje, których nie moglibyśmy w inny sposób uwzględnić. Wszystkie te funkcje pojawiają się w jednym ekranie, przez co nie jesteśmy zmuszeni manewrować pomiędzy wieloma otwartymi zakładkami na naszym monitorze. Dla mniej zaznajomionych z obsługą komputera, a także z tego typu oprogramowaniami twórcy stworzyli opcję objaśnień. Po nakierowaniu myszki na funkcję, pojawia się tzw. „balon”, który dostarcza nam informacji o przeznaczeniu opcji. Inną ciekawą funkcją jest online box użytkowników. Pokazuje on aktualny stan użytkowników – dietetyków. Dzięki innej możliwości - chat mamy możliwość komunikacji pomiędzy specjalistami. I co najważniejsze, praca naszej poradni jest nasza, a nie programu. Istnieje możliwość dołączenia logo firmy do planu żywienia, a także wszelkich materiałów przekazywanych naszemu klientowi. To dodatkowa forma reklamy, a także oznaczania naszej pracy. E – DIETITIAN to nie jest typowe narzędzie do stworzenia tylko planu odżywiania. Służy ono także do organizacji oraz usprawniania działalności całej naszej firmy. Moduł Analizy Statystycznej stwarza pełen obraz funkcjonowania naszej poradni. Możemy pobierać informacje w celu analizy i poprawienia efektywności pracy. Dane statystyczne oznaczają również czas trwania leczenia, liczbę wizyt, zakres wieku itd. Analiza finansów natomiast pozwala na kontrolowanie wpłat klientów, ewentualnych płatności czy zysków w określonym czasie. Profesjonalizm E – DIETITIAN widać w każdym calu. Program można zsynchronizować z recepcją, przez co obie strony są w stanie usprawnić swoją pracę. Organizer daje wgląd w spotkania zaplanowane, a także wyświetla informacje o klientach, którzy przybyli do poradni, czekają w recepcji, są poddawani konsultacji z innym dietetykiem, odeszli, anulowali wizytę czy są spóźnieni. Do każdej adnotacji można dodać komentarz opisujący przyczynę, dzięki czemu dietetyk nie musi się obawiać, że pewne istotne informacje przekazane przez klienta zostaną pominięte. Wpływa to na renomę poradni i satysfakcję klienta, który czuje się ważny. Twórcy zapewniają, że E – DIETITIAN jest wciąż ulepszany, co daje nam gwarancję aktualnych danych i stałego zwiększania opcji programu. Aktualizacje pobierane są automatycznie, co powoduje, że nie jesteśmy zmuszeni do ciągłego obserwowania witryny internetowej producenta.

WADY PROGRAMU E – DIETITIAN

Na pewno wadą programu jest brak polskojęzycznej wersji. Dla osób z mniejszymi umiejętnościami lingwistycznymi obsługa może początkowo stanowić problem. Inną wadą jest cena. Ciężko oczekiwać od polskiego specjalisty inwestycji wielkości 450 – 900 euro. Tym bardziej początkującego, który liczy każdą złotówkę czy to z wkładu własnego czy dotacji. Mimo iż niewiele osób może pozwolić sobie na tak drogie oprogramowanie, to powinno ono stanowić inspirację dla polskich programistów. Warto zauważyć, że powstało już kilka podobnych dobrych, polskich programów jak KCALMAR.PRO. To narzędzie, które zawiera wiele cennych funkcji jak E – DIETITIAN i warto im się przyjrzeć, ponieważ cena KCALMAR.PRO jest znacznie niższa niż ta w euro.